شایعترین بیماری های مقاربتی

0 209

انواع مختلفی از بیماریهای مقاربتی، بسیار خوش خیم و برخی بدخیم و مضر می باشند.
شایع ترین نوع از بیماریهای مقاربتی شامل کلامیدیا، زگیل تناسلی، تبخال تناسلی و سوزاک است که قابل درمان هستند اما بیماری هایی مثل هپاتیت B و، C سیفلیس و ایدز غیر قابل درمان و یا بسیار شدید هستند.

پس از آن نیز دیگر عفونت های مختلف دستگاه ادراری و تناسلی وجود دارد که می تواند علائم آزار دهنده ای داشته باشد اما بسیار آسان درمان می شوند.

هر چه زودتر عفونت تشخیص داده شود، شانس شما برای درمان بیشتر است.

کلامیدیا
کلامیدیا یک از شایع ترین بیماری مقاربتی است که به راحتی قابل درمان می باشد.

سوزاک
سوزاک اغلب در کنار کلامیدیا قرار می گیرد حدود ۱ نفر از هر ۳ زن آلوده به سوزاک، کلامیدیا دارند. باکتری که باعث سوزاک می شود فقط در داخل بدن انسان زنده می ماند به همین دلیل تنها از طریق فعالیت جنسی منتقل می شود( نه از طریق تماس با اشیاء / شنا و غیره).

تبخال ناحیه تناسلی

تبخال تناسلی که توسط ویروس هرپس سیمپلکس ایجاد می شود.

علائم درد از منطقه آلوده و یا تاول های دردناک در اطراف ناحیه تناسلی است. اکثر مردم قادر به تشخیص حملات به علت خارش و احساس سوزن سوزن شدن در اندام تناسلی چند ساعت قبل ازظاهر شدن تاول هستند. این بهترین زمان برای شروع درمان ضد ویروسی است.

یعنی درست قبل از شروع به تولید ویروس تاول تبخال تناسلی.
به طور کلی، اولین شیوع تب خال شدید ترین است و خیلی طول می کشد (حدود ۲ تا ۳ هفته) .با گذشت زمان، شیوع بیماری تب خال ناحیه تناسلی خفیف تر می شود.

زگیل تناسلی
زگیل تناسلی که به عنوان زگیل anogenital نیز شناخته می شود در داخل یا اطراف مقعد و ناحیه تناسلی واقع شده است .آنها توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) که اغلب هیچ علامتی ایجاد ندارد ایجاد می شود،و گاهی اوقات سال بعد از عفونت علائم خود را نشان می دهد.
زگیل تناسلی تشکیل خوشه ای به شکل گل کلم را می دهد برای درمان از کرم ضد ویروس به عنوان مثال Warticon و یا اعمال جراحی با لیزرو فریز کردن استفاده می شود.

با اینکه آنها خطرناک نیستند اما به راحتی منتقل می شود و نیاز به درمان فوری دارد. علائم ، زگیل تناسلی گاهی اوقات خارش و در موارد نادر می توان آنها درد است .زنان از خونریزی واژینال نامنظم و یا ترشح رنج می برند.

سیفلیس
سیفلیس یکی از قدیمی ترین عفونت ها در لیست بیماریهای مقاربتی است..

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.